Rovno na obsah Rovno na menu
Menu
Obec Gáň
Obec
Gáň

910. výročie prvej písomnej zmienky o obci Gáň v Zoborskej listine 1113-2023

Beh Gáňom 2016 - výsledky

V Gáni obhajoba Puškára a výhra Porubskej

 

Michal Puškár z Bernohy.sk obhájil svoje vlaňajšie víťazstvo na Behu Gáňom. Trnavčan v krásnom, ale horúcom počasí, zabehol trať dlhú 8,88 km za 30:57, čím zlepšil vlastný traťový rekord o dve sekundy. Druhé miesto si skvelým posledným kolom vybojoval Matej Páleník z Pyxidy Čierne Kľačany. Bronz získal Michal Kránitz z bratislavskej Slávie STU.

Najrýchlejšou ženou bola Lenka Porubská z Hviezdoslavova za 36:45. Oproti vlaňajšku, keď bola druhá v kategórii do 34 rokov, sa zlepšila o viac ako štyri minúty. S odstupom 50 sekúnd skončila za ňou Monika Kováčová z Levíc a tretia bola Jindra Predotová z Českej republiky.

Kategóriu mužov nad 40 rokov vyhral Milan Furár zo Šale za 32:32. Medzi päťdesiatnikmi bol najlepší Ervín Páleník (33:57) a šesťdesiatnikom jasne dominoval Ján Cvičela (33:18). V kategórii žien nad 50 rokov zvíťazila Jana Baronová za 41:19. Najlepšími domácimi bežcami boli Marcel Čakvári a Dominika Horváthová.

Za pozornosť stojí, že najstarší účastník podujatia Vincent Bašista (1942) sa v kategórii nad 60 rokov umiestnil na stupňoch víťazov, čím len potvrdil svoju obdivuhodnú výkonnosť.

V Behu zdravia na 2,22 km bol najrýchlejším mužom Peter „Fernando“ Nagy z RoniRun Klubu a medzi ženami bola prvá v cieli domáca Andrea Hatašová.

V hlavnom behu štartovalo 156 bežcov, v Behu zdravia 63 a v detských kategóriách 120. Spolu sa tak počet účastníkov 4. ročníku Behu Gáňom vyšplhal na 339, čo je opäť výrazný nárast oproti roku 2015, keď ich bolo 273.

 

Výsledky (8880 metrov):

 

Muži do 39 rokov: 1. Michal Puškár (Bernohy.sk) 30:57, 2. Matej Páleník (BK Pyxida Čierne Kľačany) 31:22, 3. Michal Kránitz (Slávia STU Bratislava) 31:30

Muži 40-49 rokov: 1. Milan Furár (BK Duslo Šala) 32:32, 2. Ľuboš Ferenc (Fešák Team Trnava) 33:45, Roman Málnáši 34:03

Muži 50-59 rokov: 1. Ervín Páleník (Trenčín) 33:57, 2. Vladimír Cích (Behame.sk) 34:59, 3. Peter Urbanovič (BK Pyxida Čierne Kľačany) 35:08

Muži nad 60 rokov: 1. Ján Cvičela (AK Bojničky) 33:18, 2. Jozef Lelkes (Topoľníky) 38:12, 3. Vincent Bašista (OU Demjata) 39:01

Ženy do 34 rokov: 1. Jindra Predotová 38:42, 2. Dominika Horváthová (OZ Mládež Gáň) 44:41, 3. Monika Žemlová (Run For Fun) 46:13

Ženy 35-49 rokov: 1. Lenka Porubská (Hviezdoslavov) 36:45, 2. Monika Kováčová (Levice) 37:35, 3. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 40:11

Ženy nad 50 rokov: Jana Baronová 41:19, 2. Mária Hutárová 44:00, 3. Darina Vuongová (Vuongteam Žarnovica) 44:36

Dorastenky (2220 m): 1. Viktória Hutárová (Pavlice) 12:38

Dorastenci (2220 m): 1. Samuel Kivaroth (Gymnázium JM Galanta) 8:45

Žiaci 2001-2002 (1110 m): 1. David Holczhei (Bešeňov) 3:43

Žiačky 2003-2005 (650 m): 1. Lea Geseová 1:36

Žiaci 2003-2005 (650 m): 1. Tadeas Valent (Domadice) 1:31

Žiačky 2006-2007 (500 m):  1. Lucia Sopková (Trnava) 1:54

Žiaci 2006-2007 (500 m): 1. David Bičan (FC Slovan Galanta) 1:43

Žiačky 2008-2009 (300 m): 1. Carla Donayová (ZŠ Šintava) 1:04

Žiaci 2008-2009 (300 m): 1. Filip Plavý (FC Slovan Galanta) 1:00

Dievčatá predškolský vek (100 m): 1. Veronika Geletová (MŠ Gáň) 20,54

Chlapci predškolský vek (100 m): 1. Kristián Füzék (Horné Saliby) 20,09

 

Beh Gáňom 2016

Beh na 100 metrov – deti – predškolský vek

 

Dievčatá:

1.      Veronika Geletová – 2010, MŠ Gáň                          20,54

2.      Veronika Kilianyová – 2010                                       20,92

3.      Hanka Pospíšilová - 2010, Trnava                            21,06

 

Mia Miškovičová – 2013

Zoja Bedecsová – 2013

Sára Drešková – 2011, Gáň

Adela Tibenská – 2013, Nemšová

Ema Holubová – 2010

Evelyn Bariczová – 2010

Simona Hlaváčová – 2014

Dominika Kollárová – 2013

Hanka Susková – 2010

Tia Hrotková – 2014

Miška Genčurová – 2012

Erika Báncziová – 2011

Rebeka Kovács – 2012

Karolína Kovács – 2014

Ema Butková – 2015, Galanta

Katarína Paľovová – 2012, Senec

Hana Hudeková – 2014, ROHLIK GA

Alžbeta Janaková – 2014, Pezinok

Tamara Cholujová - 2011

 

Spolu: 22

 

Chlapci:

1.      Kristián Füzék – 2010, Horné Saliby                20,09

2.      Adam Ambruš – 2010                                           20,51

3.      Ondrej Kacko – 2010                                             21,06

 

Šimon Slezák – 2013

Adam Tibenský – 2011, Nemšová

Martin Babinec – 2010

Filip Radimák – 2010, Galanta

Peter Radimák – 2013, Galanta

Lukáš Jurčega – 2014

Erik Jurčega – 2010

Tomáš Jurčega - 2012

Oliver Grell

Alex Bene – 2012

David Babic – 2011, Galanta

Lukáš Lehocký – 2013

Max Neština – 2014

Filip Rausch – 2014, Bešeňov

Adam Gál – 2011, Galanta

Branislav Butko – 2010, Galanta

Adam Butko – 2015, Galanta

Simon Balzano – 2010, Galanta

Sebastián Marik – 2014, Sereď

Norbert Adamča ml. – 2011, ADA Waste s.r.o.

Tomáš Bogdányi – 2014, Galanta

Filip Dovina – 2012

Matúš Kurek - 2011

 

Spolu: 26

 

Text: Tomáš Mrva

Udalosti

Facebook

 
 
 

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
1
1 2 3 4 5

Aktuálne počasie

dnes, streda 17. 4. 2024
oblačno 12 °C 5 °C
štvrtok 18. 4. oblačno 12/3 °C
piatok 19. 4. slabý dážď 12/2 °C
sobota 20. 4. slabý dážď 10/5 °C

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

hore