Rovno na obsah Rovno na menu
Obec Gáň
Gáň

910. výročie prvej písomnej zmienky o obci Gáň v Zoborskej listine 1113-2023

Voľby do orgánov samosprávy

Komunálne voľby 2022

Predseda národnej rady SR vyhlásil voľby do orgánov samosprávy obcí na sobotu 29. októbra 2022 v čase od 7.00 hod. do 20.00 hod.

Informácia o podmienkach práva voliť a práva byť volený

Počet poslancov

Vymenovanie zapisovateľa MVK

Oznámenie adresy na doručovanie oznámení o delegovaní člena (33.5 kB)

Počet utvorených okrskov a adresa volebnej miestnosti (32.5 kB)

Zoznam zaregistrovaných kandidátov na poslancov (198.12 kB)

Zoznam zaregistrovaných kandidátov na starostu obce (104.6 kB)

Komunálne voľby 2018

Predseda národnej rady SR vyhlásil voľby do orgánov samosprávy obcí na sobotu 10. novembra 2018.

Podmienky práva voliť a práva byť volený

Počet poslancov

Počet obyvateľov

Určenie zapisovateľa MVK

Delegovanie člena a náhradníka do MVK

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Gáň

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby do Obecného zastupiteľstva v Gáni

Ochrana osobných údajov kandidátov, voličov, členov MVK

Výsledky volieb

Kandidáti  za politickú stranu

Politická strana, alebo koalícia podáva kandidátnu listinu v listinnej forme prostredníctvom svojho splnomocnenca najneskôr 60 dní /do 11.09.25018/ zapisovateľovi miestnej volebnej komisie.

Kandidátna listina nezávislého kandidáta

Nezávislý kandidát podáva kandidátnu listinu v listinnej forme osobne najneskôr 60 dní predo dňom konania volieb (najneskôr 11.09.2018), zapisovateľovi miestnej volebnej komisie. Telefónne číslo a úradné hodiny budú zverejnené na úradnej tabuli obce, resp. na webovom sídle obce, ak ho má zriadené. Lehota na podanie kandidátnej listiny sa končí uplynutím posledného dňa lehoty. Na kandidátne listiny, ktoré neboli doručené ustanoveným spôsobom a na kandidátne listy doručené po uplynutí ustanovenej lehoty sa neprihliada.

Kandidátna listina nezávislého kandidáta pre voľby starostu obce

Kandidát na starostu obce musí mať trvalý pobyt v obci, v ktorej kandiduje a najneskôr v deň konania volieb musí dovŕšiť 25 rokov veku.

Zapisovateľovi volebnej komisie nezávislý kandidát predloží:

kandidátna listina NK pre voľby starostu obce

vyhlásenie NK na voľbu starostu obce

podpisová listina pre NK pre voľby starostu obce - jednou podpisovou listinou možno podporiť len jedného kandidáta

Kandidát na starostu obce môže kandidovať aj na poslanca obecného zastupiteľstva.

Kandidátna listina nezávislého kandidáta pre voľby do obecného zastupiteľstva

Kandidát na poslanca obecného zastupiteľstva musí mať trvalý pobyt v obci, v ktorej kandiduje a najneskôr v deň konania volieb musí dovŕšiť 18 rokov veku. Kandidát pre voľby do toho istého obecného zastupiteľstva môže kandidovať len v jednom volebnom obvode.

Zapisovateľovi volebnej komisie nezávislý kandidát predloží:

- Kandidátna listina NK pre voľby do obecného zastupiteľstva

Vyhlásenie NK pre voľby do obecného zastupiteľstva

Podpisová listina NK pre voľby do obecného zastupiteľstva - jednou podpisovou listinou možno podporiť len jedného kandidáta

Kandidát na poslanca obecného zastupiteľstva môže kandidovať aj na starostu obce.

Ak nezávislý kandidáta kandiduje súčasne na poslanca obecného zastupiteľstva a tiež na funkciu starostu obce, môže mať spoločnú podpisovú listinu, z ktorej však musí byť zrejmé, že kandiduje do oboch organov obce. Originál spoločnej podpisovej listiny priloží len k jednej kandidátnej lisitne a k druhej kandidátnej listine je postačujúce priložiť fotokópiu spoločnej podpisovej listiny.

Minimálny počet podpisov na pospisovej lisitne , podľa prílohy č. 1 k zákonu č. 180/2014 Z.z. o podmienkach výkonu voebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov je:

počet obyvateľov  obce        počet potrebných podpisov na   podpisovej listine

do 50                                             10

51-100                                            20

101 - 500                                       40

501 - 2000                                   100

2001 - 20 000                            200

20 001 - 100 000                      500

nad 100 000                                1 000

Počet obyvateľov obce ku dňu vyhlásenia volieb zverejní obec spôsobom v mieste obvyklým najneskôr 85 dní predo dňom konania volieb.

Úrad

dnes, nedeľa 28. 4. 2024
zamračené 24 °C 10 °C
pondelok 29. 4. oblačno 23/12 °C
utorok 30. 4. takmer jasno 22/12 °C
streda 1. 5. oblačno 20/10 °C

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Náhodný výber z galérie