Rovno na obsah Rovno na menu
Obec Gáň
Gáň

910. výročie prvej písomnej zmienky o obci Gáň v Zoborskej listine 1113-2023

Čo patrí do kontajnera na šatstvo

ekocharita

Výzva z ekocharity - zber šatstva

Vážený zberový partner, vážená obec Gáň,

dovoľujeme si Vás upozorniť, že evidujeme zvýšené, priam až extrémne množstvo odpadového a znehodnoteného šatstva a textilu v zberových kontajneroch.

Chceli by sme Vás požiadať, aby ste upozornili svojich občanov, že do kontajnera na šatstvo a textil od EKOCHARITY patrí iba znovu použiteľný a kvalitný textil (RE-USE). To znamená textil vhodný na ďalšie použitie, a to najmä vypraté letné a zimné pánske, dámske a detské oblečenie, zachovalý bytový textil ako návliečky a plachty, rovnako aj topánky, opasky a kabelky. Textil a šatstvo z kontajnera je darované rôznym charitám, rodinám v hmotnej núdzi alebo predané do second-handov.

Z tohto dôvodu do kontajnera NEPATRÍ: starý, špinavý, obnosený, roztrhaný a plesnivý textil a šatstvo. Takýto textil je potrebné vyhodiť do zmesového komunálneho odpadu, prípadne odovzdať na zbernom dvore.

Prosíme o šírenie tejto osvety medzi obyvateľov formou sociálnych sietí alebo novín. V prípade, že sa tento trend nezlepší, budeme musieť niektoré stojiská zrušiť.

Čo zbierame:

Opätovne použiteľný textil vhodný na nosenie, a to najmä letné a zimné pánske, ženské a detské oblečenie, zachovalý bytový textil ako návliečky, plachty, rovnako aj topánky, opasky a kabelky. Takéto oblečenie nesmie byť znehodnotené, zašpinené, navlhnuté, zatuchnuté a musí byť zabalené vo vhodnom obale, ideálne v priesvitnom vreci. Oblečenie musí byť kvalitné a najlepšie vyprané a poskladané.

Čo nezbierame:

Špinavý, poškodený alebo zatuchnutý textil a šatstvo, tzv. „starina“, ktorý ľudia vypratávajú zo starých domov – veľmi staré kabáty, bundy, nohavice, všetko vyrobené za bývalého režimu. Nezbierame použité pracovné úbory, staré monterky, ústrižky po šití, textilné rúška, ani žiadne priemyselné textilné odpady. Rovnako nezbierame matrace, koberce a podobne.

Ďakujeme za spoluprácu.

S pozdravom,

Tím Ekocharita

+421 910 901 910
info@ekocharita.sk

Dátum vloženia: 12. 6. 2024 9:47
Dátum poslednej aktualizácie: 12. 6. 2024 9:56

Udalosti

Po Ut St Št Pia So Ne

Aktuálne počasie

dnes, nedeľa 14. 7. 2024
slabý dážď 31 °C 20 °C
pondelok 15. 7. polojasno 34/21 °C
utorok 16. 7. polojasno 33/21 °C
streda 17. 7. jasná obloha 34/21 °C

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Náhodná fotogaléria